12 lis 2015

XI Integracyjna Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Gimnazjalistów

Miło nam poinformować, że Zespół ds. Integracji naszej szkoły po raz jedenasty zorganizował Integracyjną Olimpiadę Wiedzy i Umiejętności Gimnazjalistów, która odbyła się 5 listopada 2015 r.

W Olimpiadzie udział wzięli uczniowie klas II Gimnazjów z Oddziałami Integracyjnymi: nr 2 z Knurowa, nr 4 z Zabrza, nr 9 z Zabrza i nr 2 z Gliwic.

Przywitania uczestników konkursu i ich opiekunów dokonał dyrektor ZSO nr 5 Pan Piotr Badocha.

Celem konkursu była szeroko pojęta integracja młodzieży ze szkół integracyjnych.

Uczestnicy wystartowali w następujących konkurencjach:

– czytanie ze zrozumieniem,

– test wiedzy ogólnej,

– test umiejętności, rozwiązywany w parach,

– test z wykorzystaniem multimediów.

W organizowanych w przerwach konkursu zabawach integracyjnych młodzież mogła się lepiej poznać oraz skorzystać z poczęstunku. Uczestnicy Olimpiady świetnie się bawili i integrowali. Po zakończeniu zmagań zwycięzcy otrzymali nagrody, a wszyscy pamiątkowe dyplomy i upominki.

Pierwsze trzy miejsca zajęli:

I m. Szymon Doroz i Kamil Kaczmarek z Gimnazjum nr  4 z Zabrza,

II m. Gabriel Szymczak i Bartosz Wołoszyn z Gimnazjum nr  9 z Zabrza,

III m. Dominika Spychalska i Mateusz Sztuba z Gimnazjum nr  4 z Zabrza.

Nagrody i poczęstunek sponsorowali: Cukiernia „Szmidt” z Pyskowic, „Apteka Europejska” z Czeladzi, „Pieczywa i Ciasta” z Toszka oraz Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy udziału w Olimpiadzie.