26 maj 2019

16 maja 2019 r. w klasie Ib odbyły się warsztaty nt. autyzmu. Uczniowie obejrzeli film wyjaśniający czym jest autyzm, przeprowadzili burzę mózgów, opowiedzieli o swoich znajomościach z osobami autystycznymi oraz mieli okazję choć przez chwilę poczuć jak jak takie osoby odbierają świat. Tego samego dnia w klasie Ic miały miejsce warsztaty dotyczące zmysłów i zaburzeń sensorycznych. Uczniowie doświadczyli na sobie jak odbieramy otoczenie, kiedy jeden ze zmysłów zostanie uszkodzony. Wykonywali różne zadania bez udziału wzroku bądź w ogłuszającym hałasie, sprawdzali też kto z nich jest podwrażliwy a kto nadwrażliwy dotykowo. W czasie zajęć priorytetem było uświadomienie uczniom istniejących między nimi różnic oraz nauka wzajemnej tolerancji.

Oba warsztaty prowadzone były przez Katarzynę Hermaś i Ewę Pasternak.