16 gru 2018

Spotkanie z Podróżnikiem

W dniu 12 grudnia 2018 r.gościł w naszej szkole pan Piotr Kulczyna, z zawodu leśnik, człowiek wielu pasji, miłośnik dalekich podróży.

Bardzo ciekawie opowiadał o swoich wyprawach z synem do Mongolii, Kazachstanu, Kirgistanu, Tadżykistanu oraz na Syberię oraz Ukrainę. Swoje opowieści uzupełniał filmikami oraz zdjęciami. Podróżował swoim niezawodnym i zabytkowym samochodem Land Cruiserem 40 z lat osiemdziesiątych. Przemierzył również Polskę konno.

Jest autorem książek, które biblioteka szkolna zakupiła w ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”: „Droga na wschód”, „Ukraina bez przewodnika”,Konno przez Polskę”.

Młodzież była bardzo zainteresowana i w skupieniu razem z opowiadającym „podróżowała” po bezkresnych terenach Azji oraz po Europie i Polsce.