08 mar 2018

Od Pokemona do Herkulesa

Warsztaty dla uczniów „Od Pokemona do Herkulesa, czyli jak samodzielnie zrobić grę typu Pokemon GO z mitów greckich…
Wiele się mówi o negatywnym wpływie gier komputerowych i internetowych. Tymczasem okazuje się, że w fińskiej szkole uczniowie już od dawna projektują takie gry na zaliczenie nawet z najtrudniejszych przedmiotów. Dwóch uczniów z naszej szkoły uczestniczyło 2 marca w warsztatach z gamifikacji. Kuba Konior i Krzysztof Ossera z klasy 7b zaprojektowali prostą grę na bazie mitu greckiego o Herkulesie, który, by spełnić swoje marzenia, musiał wykonać bardzo trudne zadania. Chłopcy stworzyli bohatera, zaplanowali miejsce jego działania, by potem na podwórku szkolnym zagrać w zaprojektowaną przez siebie grę. Ze smartfonami w rękach wyruszyli na poszukiwanie zadań, zaliczenie ich i ukończenie gry. Zajęcia bardzo im się podobały. Obaj twierdzą, że dużo nauczyli się przez zabawę.