31 paź 2014

X Integracyjna Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Gimnazjalistów

W dniu 28 października 2014 r. odbyła się w naszej szkole X Integracyjna Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Gimnazjalistów.

W tym roku po raz pierwszy obok uczniów klas II integracyjnych naszego gimnazjum uczestniczyli w niej uczniowie klas II integracyjnych z dwóch gimnazjów z Zabrza – Gimnazjum nr 4 i Gimnazjum nr 9.

Na początku przedstawicie każdej szkoły krótko opowiedzieli o swoim gimnazjum, ponieważ z gośćmi z Zabrza spotkaliśmy się po raz pierwszy.

Potem 13 par czyli 26 uczniów rywalizowało w teście wiedzy szkolnej, czytaniu ze zrozumieniem i teście pisanym w parach oraz rozwiązywali zagadki multimedialne, związane z ogólną wiedzą o współczesnym świecie.

Zwycięzcami tegorocznej Olimpiady zostali:

I miejsce – Kinga Spierewka i Natalia Holik – z G nr 4 w Zabrzu

II miejsc – Krzysztof Szwenk i Szymon Stępień – z G nr 4 w Zabrzu

III miejsce – Denis Borycki i Patryk Cebula – z G nr 9 w Zabrzu

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy – drobne upominki i poczęstunek.

Nagrody i poczęstunek zapewnili nam sponsorzy: Rada Rodziców ZSO nr 5 w Gliwicach, Cukiernia „Czech” z Gierałtowic, DHL Parcel z Warszawy oraz Fluor S.A. z Gliwic.