27 lis 2012

VIII Integracyjna Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Gimnazjalistów

27 listopada 2012 r. w naszej szkole odbyła się VIII Integracyjna Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Gimnazjalistów. W Olimpiadzie wzięło udział 13 par czyli 26 uczniów z II klas integracyjnych Gimnazjum nr 5 i Gimnazjum nr 2 w Gliwicach. W tym roku uczestnicy rywalizowali w 5 konkurencjach:

• test czytania ze zrozumieniem,

• indywidualny test wiedzy ogólnej,

• ortografia,

• test w parach,

• Multimedialna Losowanka, w której zadaniem uczestników było rozwiązanie zagadek związanych z przedstawionymi: miejscem, osobą lub fragmentem nagrania.

Wyniki uczniów liczone były dla każdej pary osobno. W przerwach uczestnicy Olimpiady otrzymali przygotowany wcześniej poczęstunek. Po podliczeniu punktów ogłoszono wyniki:

I miejsce – Mateusz Lemiszka i Patrycja Mazurkiewicz z Gimnazjum nr 2

II miejsce – Marta Walendykiewicz i Magdalena Perzanowska z Gimnazjum nr 2

III miejsce – Dominik Pawski i Sebastian Łężny z Gimnazjum nr 5

IV miejsce – Grzegorz Kycia i Michał Mróz z Gimnazjum nr 5

Zwycięzcom wręczono dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe, a wszyscy uczniowie biorący udział w Olimpiadzie otrzymali dyplomy oraz upominki.

Komisja ds. Integracji w ZSO nr 5 składa serdeczne podziękowania za pomoc w sfinansowaniu nagród i upominków oraz poczęstunku dla uczestników:

– Wydziałowi Edukacji UM w Gliwicach,

– Radzie Rodziców w ZSO nr 5 w Gliwicach,

– Firmie KOMLOGO z Niezdrowic.