17 lis 2011

VII Integracyjna Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Gimnazjalistów

17 listopada 2011 r. w naszej szkole odbyła się VII Integracyjna Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Gimnazjalistów. 20 uczniów z II klas integracyjnych Gimnazjum nr 5 i Gimnazjum nr 2 rywalizowało w 4 konkurencjach.

Na początku olimpijczycy rozwiązywali indywidualne testy wiedzy ogólnej oraz testy czytania ze zrozumieniem. Potem w parach rozwiązywali test zawierający m.in. zadania wymagające logicznego myślenia i spostrzegawczości. Ostatnia była Multimedialna Losowanka, w której zadaniem uczestników było rozwiązanie zagadek związanych z przedstawionymi: miejscem, osobą lub fragmentem nagrania.

Po wykonaniu wszystkich zadań uczestnicy Olimpiady otrzymali przygotowany wcześniej poczęstunek. Po podliczeniu punktów ogłoszono wyniki:

I miejsce – Radosław Odrzywałek i Zuzanna Mazur z Gimnazjum nr 5

II miejsce – Wiktoria Wróblewska i Małgorzata Rochoń z Gimnazjum nr 2

III miejsce – Dominik Krenczer i Piotr Bosowski z Gimnazjum nr 5

Zwycięzcom wręczono dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe, a wszyscy uczniowie biorący udział w Olimpiadzie otrzymali dyplomy oraz upominki.

Organizatorzy VII Olimpiady – Komisja ds. Integracji w ZSO nr 5 – składają serdeczne podziękowania za pomoc w sfinansowaniu nagród i upominków oraz poczęstunku dla uczestników:

– Wydziałowi Edukacji UM w Gliwicach,

– Radzie Rodziców w ZSO nr 5 w Gliwicach,

– Firmie KOMLOGO z Niezdrowic.